Επίδοση πρόσκλησης Φιλανθρωπικού BAZAAR στη Μητρόπολη Λαρίσης

Δημοσιεύτηκε: 08/12/2023

Μία 20μελής ομάδα αποτελούμενη από μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ τάξης του Δημοτικού Σχολείου των Εκπαιδευτηρίων μας, επισκέφθηκε την Ιερά Μητρόπολη Λαρίσης προκειμένου να επιδώσει την πρόσκληση για το φιλανθρωπικό bazaar που θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις του Δημοτικού Σχολείου των Εκπαιδευτηρίων μας.

Τους μαθητές/τριες υποδέχτηκε ο Γενικός Αρχιερατικός Επίτροπος, Πατέρας Νικόδημος, που με πολλή αγάπη και στοργή συζήτησε με τα παιδιά και παρέλαβε την πρόσκληση. Σ ένα κλίμα οικειότητας και ζεστής φιλοξενίας, τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να αλληλεπιδράσουν με τον πατέρα Νικόδημο και να τον εντυπωσιάσουν με τις γνώσεις τους γύρω από τη Βυζαντινή ιστορία.

Η συνάντηση έκλεισε με ανταλλαγή θερμών ευχών ενώ τα παιδιά αποχαιρέτισαν τους παρευρισκόμενους με τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα.